Chytrý náramek

Sunu náramek 

Inovativní technologie 

I když začnete mít potíže se zrakem, nemá to žádný vliv na samostatný pohyb, orientaci v terénu a cestování. Jen vše řešíte mírně odlišným způsobem. Naučíte se ovládat bílou hůl, která vám ulehčí orientaci, nasloucháte zvukům v okolí. Tak tomu bylo donedávna, než se objevil náramek Sunu Band. Jeho prostřednictvím poznáte šestý smysl a naučíte se vnímat citem.

Elektronická orientační pomůcka

Tento náramek lze klasifikovat jako vůbec první inteligentní produkt, který usnadňuje samostatný pohyb zrakově znevýhodněných osob. S využitím echolokace a rozšířené reality, nabízí těmto lidem bezpečnou orientaci v prostoru. Citlivé senzory neustále monitorující blízké okolí, vás nenechají na holičkách. V čas se dozvíte o aktuálních překážkách v blízkosti, takže máte dostatek času se jim vyhnout. Stačí jen být ve střehu. Vnímat, cítit a reagovat.

Jako netopýr

Stejné je to i v případě detekování překážek prostřednictvím náramku Sunu Band. Obsahuje totiž tak zvaný sonar, který dovede produkovat ultrazvukové vysokofrekvenční vlny. Zvukový odraz v podobě ozvěny, umí náramek na základě citlivých senzorů zachytit a přeměnit na vibrace. Stačí vnímat jejich intenzitu. Podle ní dokážete poznat, jak je která překážka daleko. Silnější vibrace znamenají blížící se objekt, slábnoucí vzdalující se překážku. Stačí být ve střehu a důvěřovat tomu, co zrovna cítíte na svém zápěstí. Rozhodně vám to nepůjde hned, ale časem si tento šestý smysl jistě osvojíte a stanete se právoplatným netopýrem v lidské podobě.

Díky vibracím poznáte 

Až si vibrace náramku v rámci určování objektů osvojíte, lehce pak poznáte:

• Blízkou a vzdálenou překážku dostatečně předem. Takže do ní jen tak nenarazíte.
• Kde se nachází nějaká překážka a kde je volný prostor. Vždy víte, kam můžete nebo nesmíte jít.
• Průchody, zavřené nebo otevřené dveře, mezery mezi lidmi. Snadno se vyznáte také v davu a nebudete zbytečně vrážet do lidí.
• Ochráníte si horní polovinu těla a minimalizujete vznik zbytečných nehod, úrazů.

Náramek toho umí mnohem víc.


Detekování překážek je bez pochyby ta nejdůležitější funkce, kterou náramek Sunu Band disponuje. Tento produkt toho však umí mnohem víc. Další funkce si představme jen ve stručnosti.

Určování času

Pomocí různých vibračních impulzů jste schopni určovat aktuální čas.

Kompas

Získejte představu o světových stranách.

Krokoměr

Nechte náramek, aby počítal vaše kroky. Mějte přehled o tom, kolik denně ujdete.

Navigace

Vyrazte na cestu a bezpečně doputujte až do cíle určení.

Alarm

Dovolte náramku, aby vás upozorňoval na předem nastavené důležité události.

Najdi mobil

Když ztratíte svůj mobilní telefon, konkrétně ho někam odložíte, náramek vám jej dokáže snadno najít.

Se smartphonem ještě lepší

K náramku Sunu Band se hodí vlastnit také chytrý mobilní telefon neboli smartphone. Výrobce totiž vymyslel elegantní způsob, jak Sunu Band jednoduše konfigurovat a ovládat. A to prostřednictvím mobilní aplikace Sunu. Tu podporují telefony s Androidem, ale i Apple iOS. Lehce ji zprovozníte jak na Samsungu, Nexusu či dalších zařízeních s Androidem, ale též na iPhonu.

Bez smartphonu s omezením 

Pokud nejste zastánci chytrých mobilních telefonů a rádi byste používali náramek Sunu Band i tak, nevadí. Jen počítejte s tím, že jeho funkce budou razantně omezeny. A to následovně:
• Bude fungovat detekování překážek.
• Náramek bude komunikovat jen pomocí vibrací.
• Zjistíte si aktuální stav baterie náramku.
• Určíte aktuální čas. Ale opět jen prostřednictvím vibrací a jen v případě, když bude někdo ochotný spárovat náramek se svým chytrým mobilním telefonem. Jinak bude náramek zobrazovat časové pásmo USA.

Nenahradí bílou hůl

Umí sice detekovat překážky v nastaveném rozsahu a v čas na ně svého nositele upozorňovat, ale bílá hůl stále plní nesmírně důležitou roli. Mapuje bezprostřední okolní terén a pomáhá zrakově znevýhodněné osobě udržovat směr chůze. Nemá ovšem takový rozptyl jako sonar náramku Sunu Band, takže dovede zachytit objekty jen v její těsné blízkosti a výšce. Stěží zaregistruje dopravní značky, větve stromů, keře, výkopové zábrany, nepřirozeně umístěné odpadkové koše, květináče, bilboardy u obchodů, lešení a jiné ne na větší vzdálenost než několik centimetrů. A to už může být mnohdy pozdě. Bílá hůl ve spolupráci s náramkem Sunu Band, tvoří skutečně mocný nástroj, zajišťující efektivní, samostatný a bezpečný pohyb zrakově handicapovaných.

V České republice můžete až 90% nákladů na Sunu band financovat díky příspěvku z Ministerstva práce a sociálních věcí.

Pro více informací se obraťte na Karla Giebische.

Telefon: +420 731 244 753

email: info@giebhelp.eu

CZ webYouTubereference
Sdílet článek