Nastavení poslechu vybraného textu.

Jedna z nejoblíbenější funkcí telefonu je ,,Poslech vybraného textu”. Velká pomoc pro všechny kteří jsou zrakově oslabeni. Telefon vám přečte vše co si zvolíte. Postup zapnutí funkce poslechu. 

Přišla ti SMS a ty si ji nemůžeš přečíst?

Postup nastavení pro Android.

Máš-li chytrý telefon. Je zde možnost zapnutí volby poslechu vybraného textu. Tento postup je obecný a může se lišit podle typu telefonu (ne systému). V nejbližší době zde však nalezneš popis pro všechny druhy mobilních telefonů.

Postup 1

V telefonu vyber ikonu nastavení (obr.1 / obr.2).

V nabídce nastavení do pole vyhledávání (obr.3) napiš poslech vybraného textu (obr.4).

Pokud tvůj mobilní telefon touto funkcí disponuje, zobrazí se ti nabídka (obr.5). Otevřeš nabídku (obr.5), kde opakovaně klikneš na poslech vybraného textu. Tuto funkci zapneš zde (obr.6).

Postup 2

V telefonu vyber ikonu nastavení (obr.1 / obr.2).

v případě potřeby o to požádej někoho, kdo je v tvé blízkosti. V nastavení přejeď prstem od spoda nahoru. V dolní části menu nalezneš ikonu ruky (obr.3) a nápis funkce usnadnění (obr.4).

Zvolíš tedy tuto možnost. Následně klikneš na nápis usnadnění (obr.5). Přímo pod řádkem TallBack nalezneš Poslech vybraného textu (obr.6).

Následně tuto funkci zapneš (obr.7). Po zapnutí se ti zobrazí ikona v dolním liště telefonu (obr.8). A teď už ti telefon přečte vše, co si označíš.

Tato funkce nevyžaduje připojení k internetu.

Jak aktivuji poslech

Klikneš na ikonu v dolní části lišty. Zobrazí se ti vyznačená ikona (obr.1), a pak už stačí pouze označit oblast, kterou chceš přečíst (obr.2).

Pokud váš telefon tuto funkci nepodporuje. Stáhněte si aplikaci zde

Sdílet článek