Napsali o nás

I s vadou zraku se dá sportovat

ČAVO
a
neb web
vzácný 

První příznaky mé nemoci, Stargardtovy choroby, si nyní zpětně vybavuji už v dětství, nepřikládal jsem jim tehdy ale velký význam. Má cesta od prvního komplexního vyšetření v dospělosti k finální diagnóze trvala skoro 8 let. Stargardtova choroba je velmi vzácná a ví se toho o ní málo, včetně progrese. Je možné, že se zhoršování mého zraku v jednu chvíli stabilizuje, ale mohu o něj zcela přijít.

web vzácní

Běžec +

Až proti vám v Písku poběží vysoký štíhlý mladý muž v nápadně výrazném oblečení, a ne a ne honem uhnout… tak prostě možná právě vyrazil trénovat Martin Schubert. „Tam, kde to dobře znám,
vyrážím většinou brzy ráno bez traséra,“ říká rozhodně zakladatel projektu „Nevidíš – uslyšíš“, prostřednictvím kterého se rozhodl svůj handicap proměnit v pozitivum.

Běžec +
Běžec+

Mostecká  
Vlaštovka

Sobotního nočního zážitkového běhu Night Run, se zúčastnil i třicetiletý Martin Schubert, který má Stargardtovu chorobu zraku. Choroba, která je známá také jako makulární dystrofie, při nichž dochází vlivem porušení výživy sítnice k jejím nevratným změnám a poruše vidění.


Zdroj: https://mostecka-vlastovka.cz/

Mostecká Vlaštovka

Rádio Blaník

LZrak je pro člověka nejdůležitější smysl. Asi osmdesát procent všech informací vnímáme přes jeho smyslový orgán, tedy okem. Na světě existuje zhruba 39 milionů lidí, kteří jsou úplně slepí, a zhruba šestkrát tolik má nějaké problémy se zrakem.

Zdroj: https://radioblanik.cz/

aktuálně Blaník přehrát záznam

iDNES.cz

Kvůli vzácné Stargardtově chorobě je Martin Schubert z Písku téměř nevidomý. O své nemoci ale mluví zcela otevřeně a rád by ji dostal do povědomí co nejvíce lidí. Podobně handicapovaným se v posledních měsících snaží pomoci speciální webovou platformou Nevidíš, uslyšíš.

Zdroj: https://www.idnes.cz

iDNES.cz5 plus 2impuls

Písecký deník 

Pro své příznivce uspořádá Podčára cyklus čtyř předvánočních koncertů. První z nich se odehrál o první adventní neděli 29. listopadu na YouTube kanálu Divadla Pod čarou s kapelou Wdowa a kumpáni. Další by měly následovat.

Zdroj: https://pisecky.denik.cz

Písecký deník
Sdílet článek