Písek
martin@nevidis-uslysis.cz
daniel@nevidis-uslysis.cz

Pomůcky

Rady a tipy pro osoby ze zrakovým znevýhodněním

VVíš, co by ti ulehčilo tvůj problém se zrakem? Mohla by to být přenosná mini kamera, USB mikroskop, nebo snad elektronická lupa, či spousta jiných speciálních pomůcek? Zde nalezneš přehled všech dostupných doplňků, ze kterých si můžeš vybrat ten svůj, jenž ti bude nejvíce vyhovovat. Pokud nechceš kupovat zajíce v pytli, podívej se na jednotlivé doplňky a pomůcky, nalezneš zde popis a fotografie s odkazem. Když vám zrak neslouží, doplňky ho alespoň částečně nahradí elektronické lupy.

InnoMake

Boty InnoMake jsou chytré boty, které byly vyvinuty pro nevidomé a slabozraké lidi. Jejich prodejcem je rakouská firma Tec-Innovation, jež vyvinula technologii, která slouží zrakově znevýhodněným lidem rozpoznávat překážky před sebou.

Zdroj obrázku: https://www.tec-innovation.com/wp-content/uploads/2018/12/DSC_4479_stand-alone.jpg

zobrazit více
Obrázek - Boty InnoMake
Brýle eSight - obrázek

eSight 4

Chytré brýle „eSight 4“ jsou jednou z nejužitečnějších pomůcek pro slabozraké. Jedná se o brýle, díky kterým se může slabozraký člověk přiblížit vidění zdravého člověka.

zobrazit více

https://cdn.statically.io/img/esighteyewear.com/f=auto%2Cq=90/wp-content/uploads/2020/06/e4-test-image2.jpg

Elektronická lupa 

Ideálním doplňkem či přímým zástupcem omezeného zraku může být elektronická lupa. Nejedná se o klasickou lupu, jakou si vybavíme například ve spojitosti se Sherlockem Holmesem. V našem případě se zaměříme na lupu elektronickou, která nemá s tou klasickou nic společného.

zobrazit více

Klávesnice

Počítačová klávesnice slouží pro vkládání znaků do počítače a k jeho ovládání. Co ale dělat, když i přes korekci zraku na klávesnici nevidíš?Neboj, jsou zde varianty, jak situaci vyřešit. Jedna z možností je pořídit si novou klávesnici.

zobrazit více

Chytré brýle

Co jsou chytré brýle? K čemu slouží a jak fungují, to vše nalezneš v tomto článku. Tyto brýle nejvíce uvítají osoby se zrakovým znevýhodněním, ale také osoby, v neposlední řadě také ti, který o zrak přišly v plném rozsahu. Co vlastně tato pomůcka dokáže? Budoucnost ani výherní čísla v nedělní sportce vám neukáže. Za to vám nabídne jiné funkce.

zobrazit více

USB mikroskop

USB mikroskop je v podstatě jako webová kamera, jen s lepším makro-objektivem. Díky makro-objektivu, dokáže uživatelům nabídnout zvětšení v rozmezí 2x až 200x a to jen s minimální investicí.

zobrazit více

Chytrý náramek

Objevte šestý smysl. Poznejte náramek Sunu Band a cestujte s důvěrou. Samostatně, bezpečně a spolehlivě. Vnímejte okolí jako netopýři. K čemu je to dobré?

zobrazit více

Chytrý telefon

Co takhle jednoduchý ale přesto chytrý telefon? Tak tuto otázku si položil tým expertů ve spolupráci s nevidomými a na svět přišel BlindShell telefon. Telefon uvítají především osoby s omezeným zrakem.

zobrazit více

Dot Watch

Jsou speciální hodinky se 4 řádkovým dotykovým displejem. Displej disponuje hliníkovými body, které zobrazují Braillovo písmo. Uživatel pomocí těchto bodů rozpozná aktuální čas, ale také notifikační oznámení.

zobrazit více
Sdílet článek