Pomůcky

Víš, co by ti mohlo ulehčit problém se zrakem? Mohla by to být přenosná mini kamera, USB mikroskop nebo snad elektronická lupa či jiná speciální pomůcka? Zde jsi na správném místě. Níže nalezneš přehled několika dostupných doplňků, ze kterých si můžeš vybrat ten svůj, jenž ti bude nejvíce vyhovovat. Pokud nechceš kupovat zajíce v pytli, máme zde k dispozici užitečné informace. Nalezneš zde popis, fotografie a odkazy. Když ti zrak neslouží, doplňky jej dokáží alespoň částečně nahradit.

Chytré čtečky a lupy Adaptech textReado

Společnost Adaptech představuje chytré elektronické čtečty a lupy s hlasovým výstupem “textReado”, které uvítají především nevidomí či slabozrací lidé. Mají spoustu užitečných funkcí, které pomohou v situacích, kdy lidé nejsou schopni například přečíst novinový článek či PDF nebo TXT soubory.

Zobrazit více
Obrázek - textReado PivotDesk - velký
Obrázek velký - Brýle Envision

Chytré brýle Envision

Pomocí umělé inteligence jsou brýle Envision schopné převádět informace do mluveného slova. To usnadňuje zrakově handicapovaným (slabozrakým i nevidomým) dělat to, co je běžné pro lidi bez handicapu, například zpracovávat dokumenty, prohlížet cenovky v obchodech nebo rozpoznávat obličeje lidí.

Zobrazit více

Clover Book

Clover Book” je chytrá všestranná digitální lupa pro slabozraké, která nabízí spoustu užitečných funkcí, jako je například rozdělení obrazovky, čtení textu a další. Její předností je velký 12,5palcový displej.

Pod touto lupou je, mimo čtení textu, pro slabozraké již snadné luštit křížovky, hrát digitální hry či psát si poznámky. Clover Book je skvělý také při použití při přednáškách ve škole nebo pracovních mítincích.

Zobrazit více
Obrázek - Clover Book Pro
Obrázek - Apple Watch SE 2022

Apple Watch

Apple Watch jsou chytré hodinky od americké společnosti “Apple”. Jsou skvělým designovým doplňkem, ale hlavně pomocníkem pro slabozraké či nevidomé lidi, kteří potřebují například zjistit, kolik je zrovna hodin, aniž by se museli podívat na displej.

Zobrazit více

InnoMake

Boty InnoMake jsou chytré boty, které byly vyvinuty pro nevidomé a slabozraké lidi. Jejich prodejcem je rakouská firma Tec-Innovation, jež vyvinula technologii, která slouží zrakově znevýhodněným lidem rozpoznávat překážky před sebou.

Zobrazit více

Zdroj obrázku: https://www.tec-innovation.com/wp-content/uploads/2018/12/DSC_4479_stand-alone.jpg

Obrázek - Boty InnoMake
Brýle eSight - obrázek

eSight 4

Chytré brýle „eSight 4“ jsou jednou z nejužitečnějších pomůcek pro slabozraké. Jedná se o brýle, díky kterým se může slabozraký člověk přiblížit vidění zdravého člověka.

Zobrazit více

https://cdn.statically.io/img/esighteyewear.com/f=auto%2Cq=90/wp-content/uploads/2020/06/e4-test-image2.jpg

Elektronická lupa 

Ideálním doplňkem či přímým zástupcem omezeného zraku může být elektronická lupa. Nejedná se o klasickou lupu, jakou si vybavíme například ve spojitosti se Sherlockem Holmesem. V našem případě se zaměříme na lupu elektronickou, která nemá s tou klasickou nic společného.

Zobrazit více

Klávesnice

Počítačová klávesnice slouží pro vkládání znaků do počítače a k jeho ovládání. Co ale dělat, když i přes korekci zraku na klávesnici nevidíš?Neboj, jsou zde varianty, jak situaci vyřešit. Jedna z možností je pořídit si novou klávesnici.

Zobrazit více

Chytré brýle

Co jsou chytré brýle? K čemu slouží a jak fungují, to vše nalezneš v tomto článku. Tyto brýle nejvíce uvítají osoby se zrakovým znevýhodněním, ale také osoby, v neposlední řadě také ti, který o zrak přišly v plném rozsahu. Co vlastně tato pomůcka dokáže? Budoucnost ani výherní čísla v nedělní sportce vám neukáže. Za to vám nabídne jiné funkce.

Zobrazit více

USB mikroskop

USB mikroskop je v podstatě jako webová kamera, jen s lepším makro-objektivem. Díky němu dokáže uživatelům nabídnout zvětšení v rozmezí 2x až 200x, a to jen s minimální investicí.

Zobrazit více

Chytrý náramek

Objevte šestý smysl. Poznejte náramek Sunu Band a cestujte s důvěrou. Samostatně, bezpečně a spolehlivě. Vnímejte okolí jako netopýři. K čemu je to dobré?

Zobrazit více

Chytrý telefon

Co takhle jednoduchý ale přesto chytrý telefon? Tak tuto otázku si položil tým expertů ve spolupráci s nevidomými a na svět přišel BlindShell telefon. Telefon uvítají především osoby s omezeným zrakem.

Zobrazit více

Dot Watch

Jsou speciální hodinky se 4 řádkovým dotykovým displejem. Displej disponuje hliníkovými body, které zobrazují Braillovo písmo. Uživatel pomocí těchto bodů rozpozná aktuální čas, ale také notifikační oznámení.

Zobrazit více
Sdílet článek