Přiblížení obrazovky

Velkým pomocníkem v telefonu je také funkce ,,Lupa”. Pomoc pro všechny, kteří jsou zrakově oslabeni. Přibližte si displej, tak aby jste viděli na obsah telefonu.

Nevidíš na obsah telefonu?

Postup nastavení pro Android.

Máš-li chytrý telefon. Je zde možnost zapnutí volby lupa (přiblížení obrazovky). Tento postup je obecný a může se lišit podle typu telefonu (ne systému). V nejbližší době zde však nalezneš popis pro všechny druhy mobilních telefonů.

Postup 1

V telefonu vyber ikonu nastavení (obr.1 / obr.2).

V nabídce nastavení do pole vyhledávání (obr.3) napiš trojím (obr.4).

Pokud tvůj mobilní telefon touto funkcí disponuje, zobrazí se ti nabídka (obr.5). Otevřeš nabídku (obr.5), kde opakovaně klikneš na Trojím klepn. na obr. Tuto funkci zapneš zde (obr.6).

Postup 2

V telefonu vyber ikonu nastavení (obr.1 / obr.2).

v případě potřeby o to požádej někoho, kdo je v tvé blízkosti. V nastavení přejeď prstem od spoda nahoru. V dolní části menu nalezneš ikonu panáčka (obr.3) a nápis funkce usnadnění (obr.4).

Zvolíš tedy tuto možnost. Následně klikneš na nápis Zlepšení viditelnosti (obr.5). Přímo ke konci nabídky nalezneš zvětšení (obr.6).

Následně tuto funkci zapneš (obr.7).

Tato funkce nevyžaduje připojení k internetu.

Jak aktivuji lupu?

Pro přiblížení nebo oddálení poklepejte 3krát za sebou na obrazovku

Přiblížení (obr.1) oddálení (obr.2)

Při přiblížení můžete:

  • Posouvat: Potáhněte dvěma nebo více prsty po obrazovce
  • Upravit úroveň přiblížení: stáhněte dva nebo více prstů k sobě
  • Rychlé zvětšení: můžete také zvětšit to co máte pod prstem, trojitým poklepáním na obrazovku, kdy při posledním klepnutí prst přidržíte na obrazovce.

Sdílet článek