Oznámení příchozího hovoru

Jak na iPhone nastavit, aby vám Siri u příchozího hovoru řekla, kdo volá

Jak na iPhone nastavit, aby vám Siri u příchozího hovoru řekla, kdo volá: Průvodce pro ty, kteří chtějí mít ruce volné a zároveň být v obraze

Představte si následující scénář: Sedíte v kavárně, popíjíte svůj oblíbený cappuccino a procházíte si novinky na sociálních sítích. Najednou zazvoní váš iPhone. Máte plné ruce a nechcete se obtěžovat s vytahováním telefonu z kapsy nebo tašky. Co teď? Naštěstí existuje jednoduché řešení – funkce Oznámení hovorů, která vám umožní, aby Siri na iPhonu řekla, kdo zrovna volá.

Tato funkce je skvělá nejen pro ty, kteří mají rádi ruce volné, ale také pro nevidomé a slabozraké uživatele. A jak ji nastavit? Následujte tento jednoduchý průvodce a během chvilky budete mít svůj iPhone připravený ke “kouzlení”.

Krok 1: Otevřete dveře do světa nastavení

Nastaveni Iphone

Začněme tím, že otevřeme aplikaci Nastavení na vašem iPhonu. Je to ta ikona, která vypadá jako šedý stroj s ozubenými kolečky. Kdo by řekl, že za těmito dveřmi se skrývá tolik možností, jak si přizpůsobit váš iPhone podle vašich potřeb?

Krok 2: Vstupte do světa telefonních hovorů

Nastavení Iphone

Jakmile jste v Nastavení, sjeďte o kus níže a najdete zde možnost Telefon. Klepněte na ni a ocitnete se v menu plném telefonních funkcí a nastavení. Kdo by si myslel, že váš iPhone je také telefon, že?

Krok 3: Poznejte Siri, vaši osobní telefonní operátorku

Nastavení Iphone

V kategorii Přístup aplikace Telefon k datům uvidíte možnost Oznámení hovorů. Klepněte na ni a připravte se na setkání s Siri, která se stane vaší osobní telefonní operátorkou.

Krok 4: Vyberte si, kdy chcete, aby Siri pracovala

Nastavení Iphone

Na další obrazovce si můžete zvolit možnost, která vám bude vyhovovat:
– Vždy: Siri bude oznámení hovorů provádět vždy (tzn. i při obyčejných hovorech na iPhone).
– Pouze s handsfree: Siri bude oznámení hovorů provádět pouze tehdy, když budete mít připojené handsfree zařízení (např. Bluetooth sluchátka nebo reproduktor).
– Nikdy: Siri bude dělat, co jí nejlépe umí – mlčet a nechat vás na pokoji.

Krok 5: Užijte si svobodu a informovanost

IPhone nastavení

A je to! Nyní, když zazvoní váš iPhone, Siri vám oznámí, kdo volá, aniž byste museli sáhnout po telefonu. Ať už jste na večeři s přáteli, v práci nebo třeba na procházce s pejskem, budete vždy v obraze a můžete se rozhodnout, zda hovor přijmout nebo ne.

Tak co říkáte? Není to skvělé? S touto funkcí se váš iPhone stane ještě chytřejším a praktičtějším společníkem pro každodenní život. Ať už jste nevidomý, slabozraký nebo prostě jen člověk, který rád udržuje ruce volné, tato funkce je tu pro vás. Užijte si svou novou super schopnost a šiřte slovo o tom, jak je iPhone skvělý pomocník!

Sdílet článek