ZoomText

ZoomText
Není lupa jako lupa

Tato softwarová lupa je určena pro zařízení s operačním systémem Microsoft Windows. ZoomText využijí především slabozrací zároveň lidé jenž, jsou prakticky nevidomý. Tento software pomáhá uživatelům trpící slabozrakostí, makulární degenerací, barvoslepostí, světloplachostí a zeleným zákalem. ZoomText poskytuje přístup k aplikacím jako MS Office, dokumentům, emailům ale také k internetu.

Logo zoomText
ZoomText

ZoomText je schopný zvětšit obrazovku až 60krát. Uživatel si navíc může zvolit jaká část se zvětší. Čitelnost textu je velmi dobrá díky vyhlazování fontů. Nechybí tu ani možnost volby barevných schémat (filtrů barev, např. negativ, doplňkové barvy). Program umožňuje zvýraznit různými způsoby různé typy kurzorů (myš. editační kurzor, aplikační kurzor v menu nebo v dialogových oknech).

Speciálním nástrojem Vyhledávání nabízí program vylepšené možnosti orientace, které uživateli pomáhají spouštět programy z plochy nebo vyhledávat dokumenty ve složkách. Na webových stránkách umožňuje definovat oblasti, které mají být při příštím otevření konkrétní stránky přečteny automaticky nebo po stisku klávesové zkratky.


Co tento software tedy držitelům nabídne?
• Zvětšení obrazovky a 60krát
• Čtení textu na pozadí
• Nástroj „Řekni to“
• Filtry barev
• Možnost ukládání textu převedený na řeč

odkaz na program
ZoomText notebook
Sdílet článek