Královéhradecký kraj

Knihovna města
Hradce Králové

v Knihovně města Hradce Králové působí samostatné oddělení pro zrakově postižené uživatele (Zvuková knihovna pro nevidomé a slabozraké). Spolupracují s Knihovnou a tiskárnou pro nevidomé K. E. Macana v Praze. Knihovna půjčuje uživatelům zvukové knihy (osobně nebo prostřednictvím zásilkové služby) a také hmatové hry a tyflopomůcky. K dispozici mají technická zařízení jako televizní kamerová lupa, přenosná kamerová lupa, čtecí zařízení ClearReader Plus, počítač s odečítačem obrazovky (SuperNova, NVDA).

zdroj fotografie://  https://www.knihovnahk.cz/

stránky knihovny

Knihovna
Václava Čtvrtka v Jičíně

V oddělení pro nevidomé a těžce zrakově postižené nabízejí k využití PC program FriendlyVox. Dále pak Zrakově postiženým čtenářům půjčují zvukové knihy na CD, nejčastěji ve formátu mp3.

zdroj fotografie:// 
https://knihovna.jicin.cz/region/knihovny-jicinska/jicin/

stránky knihovny

Městská knihovna Náchod

Městská knihovna Náchod bohužel žádnou technologií pro slabozraké nedisponujeme. Přesto ve fondu májí pestrý výběr audioknih, které pravidelně doplňují. Díky spolupráci s www.palmknihy.cz navíc čtenářům v rámci registračního poplatku nabízí půjčování e-knih zdarma. Čtenáři se slabším zrakem tuto možnost vítají, jelikož si text e-knihy mohou na svém zařízení (mobilní telefon, tablet, čtečka) libovolně přiblížit.

zdroj fotografie://
https://www.firmy.cz/detail/404969-mestska-knihovna-nachod-nachod.html

stránky knihovny
Městská knihovna Náchod
Sdílet článek