Noční režim (ochrana očí) Android – aktivace

Noční režim

“Noční režim” neboli tzv. “Night Shift” v zařízeních Android je funkce, která má za úkol chránit lidské oči před vyzařováním modrého světla z displeje. “Noční režim” tlumí vyzařování tohoto světla tím, že transformuje barvy obsahu displeje do teplejších. 

Jak jistě víte, spousta lidí se do telefonu dívá večer před spaním, navíc se zhasnutým světlem. To má za příčinu, že se jim pak špatně spí a ráno se cítí unaveně. Je to způsobené právě vyzařováním modrého světla. Je za potřebí si uvědomit, že poté, co se člověk špatně vyspí, projeví se to negativně i na náladě v onom dni.

Nyní se pojďme podívat, jak funkci nočního režimu (“Night Shift”) aktivujeme.:

V telefonu vyber ikonu nastavení (obr.1 nebo obr.2).

Do pole pro vyhledávání (obr.3) zadej slovo filtr (obr.4).

Zde si zvolíš možnost (obr.5) “Filtr modrého světla(pozn: po zapnutí bude tento filtr po celou dobu aktivní). Druhá varianta “Adaptivní filtr barev(pozn: zapne filtr automaticky mezi západem a východem slunce nebo je de možnost uživatelského nastavení času zapnutí filtru od/do).

Po zvolení možnosti “Filtr modrého světla” povolte funkci (obr.6) přepnutím tlačítka (obr.7).


Po zvolení možnosti “ Adaptivní filtr barev ” povolte funkci (obr.8) přepnutím tlačítka (obr.9).

Po zapnutí funkce “ Adaptivní filtr barev ” (obr.10) si zvolte jednu ze dvou možností (obr.11). Jedna možnost je zapnutí automaticky podle času (příklad: od 20:00 do 05:00) čas si zvolíte dle vašich potřeb. Druhá možnost je od soumraku do úsvitu.

Pozor, tato funkce se rychle zapnout i přes rychlou nabídku v liště. Zapnutí provedete stažením lišty a kliknutím na ikonu.

Jak vlastně tato funkce po zapnutí vypadá?

Sdílet článek