InnoMake

Chytré boty InnoMake

Boty InnoMake jsou chytré boty, které byly vyvinuty pro nevidomé a slabozraké lidi. Jejich prodejcem je rakouská firma Tec-Innovation, jež vyvinula technologii, která slouží zrakově znevýhodněným lidem rozpoznávat překážky před sebou.

Obrázek - Boty InnoMake

Zdroj obrázku: https://www.tec-innovation.com/wp-content/uploads/2018/12/DSC_4479_stand-alone.jpg

Touto technologií se rozumí ultrasonické senzory, které fungují na bázi vibrací a zvukového signálu. Ten je pak přenášen do telefonu pomocí Bluetooth. Prostřednictvím mobilního zařízení a sluchátek je tedy uživatel informován o blížících se překážkách. Senzory je dokáží rozpoznávat až na dálku 4 metrů a jsou umístěny v popředí bot. Jejich voděodolnost a prachuvzdornost je samozřejmostí.

Obrázek - Sensor InnoMake

Zdroj obrázku: https://897811.smushcdn.com/493975/wp-content/uploads/2021/07/DSC_4546_stand-alone-696×523.jpg?lossy=1&strip=1&webp=1

Odezva detekce překážky může být haptická (vibrační), zvuková či vizuální. Pokud se jedná o vibrační detekci, projevuje se přímo uvnitř boty. Zvukovou detekci přenáší mobilní telefon nebo sluchátka a vizuální je doprovázena rozsvícením LED světýlka.

Boty lze ovládat jak zadním tlačítkem na samotném zařízení, tak pomocí aplikace Innomake.

Při používání bot je možné aktivovat inteligentní mód, který automaticky zastaví aktivitu senzoru, pokud například sedíte.

Vestavěná baterie vydrží nabitá až jeden týden v závislosti na používání. K jejímu dobíjení slouží mikro USB kabel. Doba nabíjení se uvádí do 3 hodin.

Aplikace Innomake

Tato aplikace slouží jako dálkový ovladač pro senzory na botách InnoMake. Byla vyvinuta pro telefony se systémem iOS, tedy zařízení iPhone. Lze ji zdarma stáhnout z obchodu “App Store“.

Obrázek - Aplikace Innomake - nastavení

Aplikace má uživatelsky příjemné prostření a velice si rozumí s hlasovou asistencí “VoiceOver“, předinstalovanou v telefonech iPhone. Přináší s sebou různá nastavení a funkce, jako je například změna vzdálenosti detekce překážek, a to od 0,5 m do 4 metrů či vyhledání samotných bot, pokud uživatel neví, kde se nachází. Pomocí připojených sluchátek k telefonu je člověk schopen rozeznat, zda se překážka objevuje vlevo, či vpravo. Pro tento účel jsou doporučovány tzv. “sluchátka na lícní kosti“.

Obrázek - Sluchátka na lícní kosti

Zdroj obrázku: https://www.amazon.com/IYY-Conduction-Headphones-Bluetooth-Waterproof/dp/B08H4TV4TB

Boty lze zakoupit přímo na stránkách výrobce. Je možné si objednat celý set (boty, senzory a nabíječku), nebo vše zvlášť.

Oficiální webová stránka výrobce je pouze v německém a anglickém jazyce. Odkaz se nachází zde.

Zde se můžete podívat také na oficiální video InnoMake s českými titulky.:

tlačítko Play

Zdroj videa: https://youtu.be/eMv7XJX1dLk

Sdílet článek