Klávesnice

Klávesnice

Počítačová klávesnice slouží pro vkládání znaků do počítače a k jeho ovládání. Co ale dělat, když i přes korekci zraku na klávesnici nevidíš? Neboj, jsou zde varianty, jak situaci vyřešit. Jedna z možností je pořídit si novou klávesnici. Existují druhy klávesnic, které jsou pro osoby se zhoršeným zrakem ideální. Pojďme si tedy některé ukázat.

Nejlevnější varianta

Kontrastní klávesnice 

Klávesnice má vysoce kontrastní barevné provedení kláves pro zvýšenou čitelnost. Obsahuje 9 multimediálních tlačítek pro snadnou, rychlou a pohodlnou obsluhu vašich přehrávačů. Její cena se pohybuje od 300–500,- Kč.

Odkaz zde
Střední cesta

Vision Board (Jumbo XL) 

Jedná se o klávesnici s velkými klávesami (20 x 20 mm). Klávesy Vision Board, oproti standardním, jsou více než 2x větší. Snadnějšímu ovládání přispívá i přehlednější rozmístění a redukce kláves (chybí například numerická část klávesnice…). Na klávesnici lze psát všechna písmena s českou diakritikou. Produkt se dodává s českým potiskem. Lze jej dodat včetně krytu s otvory pro vedení prstů. Klávesnice existuje ve dvou barevných variantách: bílá, nebo žlutá tlačítka. Lze si dokoupit barevný nebo bíločerný potisk na všechny klávesy.
Cena této klávesnice se pohybuje v průměru okolo 2 500,- Kč.

Odkaz zde

Lze zažádat o příspěvek od státu s podmínkou příjmu nižšího, než je osminásobek životního minima.

Základní informace
Nejčitelnější

Klávesnice BigKeys LX

Jedná se o klávesnici s velkými klávesami (20 x 20 mm). Klávesy BigKeys LX jsou, oproti standardním, více než o polovinu větší. Snadnějšímu ovládání přispívá i přehlednější rozmístění a redukce kláves (chybí numerická část). Na klávesnici lze psát všechna písmena s českou diakritikou. Produkt lze dodat včetně krytu s otvory pro vedení prstů a potiskem kláves českými písmeny.
Cena této klávesnice se pohybuje v průměru okolo 4 200,-Kč.

Odkaz zde

Lze zažádat o příspěvek od státu s podmínkou příjmu nižšího, než je osminásobek životního minima.

Základní informace

#Nevidíš – #Uslyšíš

Na internetu se dá najít více druhů klávesnic. Vybral jsem jen nejvíce používané.
Věřím že i ty si najdeš tu, se kterou budeš spokojen.
Víš o jiné lepší klávesnici? Pošli nám zprávu a my ji sem přidáme.

Sdílet článek