Písek
martin@nevidis-uslysis.cz
daniel@nevidis-uslysis.cz

Klávesnice

Rady a tipy pro osoby ze zrakovým znevýhodněním

Klávesnice

Počítačová klávesnice slouží pro vkládání znaků do počítače a k jeho ovládání. Co ale dělat, když i přes korekci zraku na klávesnici nevidíš? Neboj, jsou zde varianty, jak situaci vyřešit. Jedna z možností je pořídit si novou klávesnici. Existují druhy klávesnic, které jsou pro osoby se zhoršením zrakem ideální.
Pojďme si některé ukázat.

Nejlevnější varianta

Kontrastní klávesnice 

Vysoce kontrastní barevné provedení kláves pro zvýšenou čitelnost. Obsahuje 9 multimediálních tlačítek pro snadnou, rychlou a pohodlnou obsluhu vašich přehrávačů. Její cena se pohybuje od 300–500,-Kč.

Odkaz zde
Střední cesta

Vision Board (Jumbo XL) 

Klávesnice s velkými klávesami (20 x 20 mm). Při stejném rozměru, jako má standardní klávesnice jsou klávesy Vision Board, oproti standardním, více než o 2x větší. Snadnějšímu ovládání přispívá i přehlednější rozmístění a redukce kláves (chybí například numerická část klávesnice…). Na klávesnici lze psát všechna písmena s českou diakritikou. Klávesnici dodáváme s českým potiskem. Klávesnici lze dodat včetně krytu s otvory pro vedení prstů. Klávesnice je ve dvou barevných variantách: bílé klávesy, žluté klávesy. Lze si dokoupit barevný nebo bíločerný potisk na všechny klávesy.
Cena této klávesnice se pohybuje v průměru okolo 2500,-Kč

Odkaz zde

Lze zažádat o příspěvek od státu s podmínkou příjmu nižšího než osminásobek životního minima.

Základní informace
Nejčitelnější

Klávesnice BigKeys LX

Klávesnice s velkými klávesami (20 x 20 mm). Při stejném rozměru, jako má standardní klávesnice jsou klávesy BigKeys LX, oproti standardním, více než o polovinu větší. Snadnějšímu ovládání přispívá i přehlednější rozmístění a redukce kláves (chybí numerická část klávesnice). Na klávesnici lze psát všechna písmena s českou diakritikou. Klávesnici lze dodat včetně krytu s otvory pro vedení prstů a s potiskem kláves českými písmeny.
Cena této klávesnice se pohybuje v průměru okolo 4200,-Kč

Odkaz zde

Lze zažádat o příspěvek od státu s podmínkou příjmu nižšího než osminásobek životního minima.

Základní informace

#Nevidíš – #Uslyšíš

Na internetu se dá najít více druhů klávesnic. Vybral jsem jen nejvíce používané.
Věřím že i ty si najdeš tu, se kterou budeš spokojen.
Víš o jiné lepší klávesnici? Pošli nám zprávu a my ji sem přidáme.

Sdílet článek