Výzva herního studia Kikiriki Games

Pro novou mobilní hru se hledají zajímavé otázky z celého světa, na jejich tvůrce čekají odměny

Bezbariérové herní studio Kikiriki Games, které letos v květnu vydalo úspěšnou mobilní audio střílečku “To the Dragon Cave” pracuje na nové, tentokrát vědomostní hře. V této hře “The Brave Brain” půjde o správné zodpovězení kvízových otázek z nabízených možností. Cílem je vytvořit co nejvíce inkluzivní hru s globálním obsahem, proto se vývojáři rozhodli zapojit do přípravy celou herní komunitu. Vydání hry se plánuje na jaro příštího roku.

Logo nové vědomostní hry

The Brave Brain

Připravovaná hra The Brave Brain je koncipovaná jako multiplayer vědomostní hra. Narozdíl od audio střílečky “To the Dragon Cave”, která byla určena především pro nevidomé hráče, bude díky atraktivní grafice nový titul cílit i na širokou veřejnost. Kikiriki Games vytváří hru, která nechce nikoho vyčleňovat, ať už na základě handicapu nebo třeba kultury, ze které pochází. Proto se vývojáři rozhodli do tvorby herního obsahu zapojit samotné hráče a vyzývají je k vytváření kvízových otázek.

Vývoj hry The Brave Brain podpořilo město Brno v rámci programu pro kreativní odvětví.

„Hru To the Dragon Cave hrají lidé po celém světě a o to stejné budeme usilovat i v případě hry The Brave Brain. Snažíme se, aby v ní lidé z různých koutů země a různých kultur nacházeli kvízy, kterým budou rozumět, a které jim budou blízké. Proto má každý příležitost zaslat nám otázky, které se týkají jeho oblíbeného tématu nebo třeba místa, kde žije,“ popisuje motivaci k tomuto rozhodnutí spoluzakladatelka herního studia Jana Kuklová.

Crowdsourcing nápadů z celého světa

Kikiriki Games proto spustilo Výzvu The Brave Brain a lidé mohou studiu své kvízové otázky zasílat přes webový formulář, a to až do 28. února 2023. Za odměnu na ně potom ve hře The Brave Brain budou čekat herní bonusy. A pro ty nejaktivnější tvůrce mají vývojáři připravené lákavé odměny.

Logo nové vědomostní hry

„Herní studia často od hráčů vybírají peníze na vývoj nové videohry. My jsme se ale rozhodli crowdfunding pojmout trochu jinak. Vyzýváme hráče, aby do připravované hry přispěli svými nápady. Každý má tak možnost stát se spoluautorem hry a k tomu ještě za odměnu získat zajímavé herní bonusy. A pro ty nejaktivnější autory potom máme přichystané i zajímavé ceny,“ prozrazuje detaily o soutěži vývojář a spoluzakladatel Kikiriki Games Miloš Kukla. Kvízové otázky do výzvy The Brave Brain je možné zasílat pomocí formuláře umístěného na adrese zde.

Zajímavá, málo známá, ale ověřitelná fakta

Kvízové otázky se mohou například ptát na to, která mořská ryba je nejrychlejší plavec, na kterém ostrově se nachází hora Mount Obama, nebo kdy vychází na severním pólu Slunce. Při vytváření otázek je potřeba dodržet jen několik zásadních pravidel:
Formát odpovědi s výběrem možností, kdy pouze jedna je správná,
 Správná odpověď musí být ověřitelná.
Otázky nesmí nikoho urážet nebo jinak poškozovat.
K tomu studio Kikiriki Games v popisu výzvy uvádí ještě jedno bonusové pravidlo, které zní: “Bav se a užívej si radost z tvorby.”

Výzva pro hráče

„Myšlenka na výzvu nás nadchla, protože už samotné vymýšlení kvízových otázek je vlastně taky taková hra. Navíc, v naší hře The Brave Brain hodně půjde o odhalování nových lokací. Věříme, že díky souboru otázek vytvářených lidmi z celého světa nebudou hráči objevovat jenom nová místa na herní mapě, ale budou mít chuť se dozvídat i nové věci o světě, ve kterém žijeme. Já osobně se například moc těším, až k nám dorazí otázky, které se budou ptát třeba na něco ohledně Indie nebo jiných míst, o kterých toho doposud moc nevím,“ říká Jana Kuklová z Kikiriki Games.

Tajemné lokace i multiplayer mód

V připravované mobilní hře The Brave Brain, jejíž vydání studio Kikiriki Games plánuje na nadcházející jaro, budou moci lidé své znalosti poměřit se svými kamarády i náhodnými hráči. Kromě tohoto multiplayer (hra pro více hráčů) módu bude hra také nabízet singleplayer (hra jednoho hráče) část v podobě odhalování tajemných lokací. Na místech, jako je deštný prales, institut vědy nebo třeba přístavní krčma, budou na hráče čekat kvízy tématicky související s danou lokací. Celou hru potom rámuje sci-fi příběh, ve kterém hrají hlavní roli roztomile ztvárněné odvážné mozky.

Herní studio Kikiriki Games

Bezbariérové herní studio Kikiriki Games se snaží odstraňovat bariéry v herním průmyslu a s využitím inkluzivního designu vytváří mobilní hry přístupné pro všechny. Za přesah, který studio přináší do světa videoher, získalo v rámci soutěže Nápad roku ocenění Sociální startup roku 2022. K rozvoji celého projektu pomohl také akcelerátor pro technologické inovace se sociálním dopadem Laboratoř Nadace Vodafone, kterou tým letos prošel.

Logo Kikiriki Games

Hra To the Dragon Cave

První mobilní hra studia Kikiriki Games – To the Dragon Cave – vyšla letos v květnu. Celosvětový magazín Pocket Gamer tuto audio střílečku zařadil mezi deset nejvlivnějších přístupných her posledního desetiletí a server DroidGamers ji označil za jednu z pěti nejlepších her, které vyšly v daném týdnu.

Pro více informací o Výzvě The Brave Brain, připravované hře nebo o bezbariérovém herním studiu Kikiriki Games neváhejte kontaktovat:

Janu Kuklovou:
+420 604 888 559
info@kikirikigames.com
thebravebrain.com

Sdílet článek