Liberecký kraj

Městská knihovna Česká lípa

Hlavní budova městské knihovny v České Lípě není pro občany se zrakovým postižením (i jiným zdravotním handicapem) dostatečně vybavená a uzpůsobená. I přes to služby pro zdravotně handicapované občany soustředili na jejich velkou a zcela novou pobočku, která se nachází v ulici Červeného kříže 2563 v České Lípě. Významná část objektu této pobočky je dokonce pronajata Okresní odbočce SONS, která zajišťuje vedle sociálně právního poradenství, sociálně aktivizační služby i kompenzační pomůcky a současně zajišťuje široké zájmové, sportovní, vzdělávací, kulturní i společenské aktivity zrakově postižených občanů. Knihovna se SONS těsně spolupracuje a případným potřebám a požadavkům organizace vychází vstříc. Klienty SONS přednostně uspokojují při půjčování audioknih.

stránky knihovny

Městská knihovna Semily,příspěvková organizace

Tato bezbariérová knihovna v Semilech nabízí k zapůjčení audioknihy, jak v oddělení pro dospělé, tak i pro děti. Navíc je zapojena do projektu FriendlyVox (veřejný internet). V knihovně je vyhrazená PC stanice vybavená speciální klávesnicí vyhrazenou slabozrakým klientům. Knihovna Semily je v kontaktu s pobočkou SONS (Sjednocené asociace nevidomých a slabozrakých) která se nachází v její blízkosti. Knihovna poskytuje mj. také zázemí pro kurz Český znakový jazyk Mgr. Redlicha.

stránky knihovny

Krajská vědecká knihovna v Liberci, příspěvková org.

Tato knihovna je vybavena počítačem pro handicapované uživatele, ale primárně je nastaven na práci pro neslyšící. Dále čtenářům nabízí elektronickou lupu, půjčují zde i čtečky knih. Máte dokonce možnost si v knihovně zapůjčit dioptrické brýle. Knihovna navíc disponuje širokou škálou audio knih.

stránky knihovny
Sdílet článek