Elektronická lupa

Skvělý pomocník

Ideálním doplňkem či přímým zástupcem omezeného zraku může být elektronická lupa. Nejedná se o klasickou lupu, jakou si vybavíme například ve spojitosti se Sherlockem Holmesem. V našem případě se zaměříme na lupu elektronickou, která nemá s tou klasickou nic společného. Na trhu se dají sehnat 2 druhy těchto lup. Výbornou funkcí je, že některé nabízejí rovněž hlasový výstup. Lupy dělíme na přenosné a nepřenosné. (Samozřejmě, že i ta nepřenosná se přenést dá, ale určitě ji s sebou nebudeme nosit například do obchodu, když dosahuje velikosti staré televize.
Uplatnění nalezne u každého, kdo má jakýkoliv druh zrakového omezení. Ať jsou to předškoláci, školáci, dospělí nebo lidé staršího věku, tedy vlastně u všech, kdo nemá za své současné situace možnost číst.
Existuje spousta druhů elektronických lup, ale jsou mezi nimi samozřejmě určité rozdíly, a to jak v ceně, ve velikosti, v rozlišení nebo v zoomu.
Lupa za 9 tisíc nám určitě nenabídne stejné funkce, jako lupa za 40 tisíc. Na druhou stranu lupu za 40 tisíc budeme nejspíš nechávat doma, přičemž lupa za 9 tisíc bude sloužit spíše jako lupa přenosná.
Pojďme se společně podívat na vybrané druhy a typy.

Jaké lupy se dají sehnat?

Výhoda těchto lup, je váha a pořizovací cena.

Přenosná lupa 

Přenosná lupa

Lupa s hlasovým výstupem

Na studium

Ideální na každodení využití v domácnosti.

Stolní lupa

Stolní lupa

Lupa s hlasovým výstupem.

Jednou z nevýhod je pořizovací cena těchto kamer.

Pokud si nemůžeš pořídit kameru a rád čteš, nezoufej, některé knihovny mají v čítárně tuto kameru k dispozici. Je tedy možné zajít si do knihovny, a tam si nějakou tu knihu přečíst.

Sdílet článek